Európska noc výskumníkov na Slovensku

1500

 

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií – Horizon 2020, v časti – Marie Skłodowska-Curie actions pod číslom 818109 a financovaný zo štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Európska noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 24 štátoch Európy a tento ročník sa uskutočňuje pod značkou Európskeho roku kultúrneho dedičstva.

Na Slovensku sa aj tento rok bude konať už tradične v posledný septembrový piatok – 28.9.2018.

Mottom tohtoročného festivalu j„Výskumníci v nás“. Chceme si pripomenúť, že každý z nás niekedy zažil, aké je to byť vedcom a každý môže svojimi poznatkami prispieť k pokroku.

Našou snahou je  presvedčiť verejnosť, že veda nie je v žiadnom prípade nudná, ťažkopádna, či príliš komplikovaná oblasť a práca. Práve naopak hoci vyžaduje veľa trpezlivosti, odhodlania a disciplíny, ponúka zároveň dobrodružstvá a nečakané zážitky, ktoré človeka povzbudzujú pokračovať v práci, inšpirujú k novým objavom a neustále podnecujú ľudskú myseľ.

Práve s dôrazom na tieto ciele je pripravovaný aj 12. ročník Európskej noci výskumníkov na Slovensku. Podujatie bude prebiehať počas posledného septembrového piatku v týchto slovenských mestách: